Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 22.10.2010 11:54:16 

*  *  *     B E R N U Š K A     *   *   *

Pracovňa

Nuž a nakuknite aj do mojej pracovne, kde moje práce vznikajú: 

 

Návod na pletenie venčeka:  

 

 
Venček pletieme z ruličiek z novín, natočených cez špajlu.
Z troch ruličiek si urobíme kríž. Prilepíme ešte jednu, ktorou začneme opletať. 
Do stredu dáme valcovitú formu, napr. od kuchynských papierových utierok. Takto nám vznikne 6 kolmých ruličiek a jedna začiatočná.tzn. že pletieme so 7 ruličkami (vždy je 6 kolmých a jedna vodorovná).
Začneme opletať a to tak, že začiatočnú ruličku preložíme cez susednú vpravo. Takto sa nám táto rulička zmení na vodorovnú .
Pletieme tak, že ruličky cez seba prekladáme vždy cez najbližšiu susednú kolmú vpravo, teda cez ruličku, ktorú sme práve doplietli a cez ruličku, ktorou budeme následne pliesť - takže vlastne ponad dve kolmé. Tú druhú kolmú následne zdvihneme cez vodorovnú, teda ich vlastne prekrížime. Vodorovná sa nám v tomto uzle zmení na kolmú a kolmú, ktorú sme zdvihli hore pretočíme doprava, takže nám z nej teraz vznikne vodorovná. Teraz pletieme s ňou a tak stále posúvame dokola. Je treba uťahovať.
Keď treba, vsunutím a prilepením nadpojíme ruličku ďalšou.
Po dopletení do požadovanej dĺžky sa pletenina ukončí buď jednoduchou uzavierkou (za 1, pred 1, a za 1), alebo v prípade venca proste zapletie, aby to držalo a potom sa oba konce k sebe spoja lepidlom alebo tavnou pištolou.
 
Papierové pletenie - košík - venček.

  Ako sa to robí
 
Návody k niektorým mojim háčkovaným dečkám:

H001
 
H002
 H027
H047 a H053   

H048 + H049


H050
   
H 036
Nový návod 

 
 
TOPlist